Prehliadaním našej webovej lokality súhlasíte s tým, že môžeme používať súbory cookie na zabezpečenie jej plnej funkčnosti a analýzu návštevnosti ( viac informácií ).

Antivibračné materiály

Dovoľte nám, aby sme Vás oboznámili s ponukou materiálov Sylomer® rakúskej firmy Getzner Werkstoffe GmbH, na dodávku špeciálnych antivibračných materiálov na báze polyuretánového elastomeru (PUR) pre odizolovanie budov, koľajových tratí, letísk, interiérov voči emisii vibrácií budených priemyselnými zariadeniami, dopravnými prostriedkami a iných zdrojov vibrácií resp. rázov.

Veríme, že tieto základné informácie vzbudia u Vás záujem a my Vás budeme môcť podrobne informovať o všetkých možnostiach aplikácií antivibračného materiálu Sylomer®. Mimoriadne vlastnosti antivibračného materiálu Sylomer® , boli dosiahnuté patentovo chráneným chemickým zložením materiálu, jeho bunkovou štruktúrou a technológiou výroby.

Použitím materiálu Sylomer® dokážete veľmi efektívne riešiť Vaše problémy so štrukturálnym hlukom a vibráciami, či už s cieľom odizolovať zdroj vibrácií, alebo eliminovať dôsledok pôsobenia zdroja vibrácií (ak napr. zdroj nie je možné eliminovať resp. ak je potrebné ochrániť okolité objekty a zariadenia od zdroja).

Odizolovanie strojov

Ako a čo Vám zaručí, že použitím materiálu Sylomer® bude skutočne zabezpečené odstránenie očakávaného resp. existujúceho probému? Pre Váš návrh napr. umiestnenia klimatizačnej jednotky alebo iného zdroja vibrácií, Vám vykonáme frekvenčnú analýzu sústavy, z ktorej bude zrejmý dôsledok použitia materiálu ako aj plán rozmiestnenia materiálu Sylomer®, pre uloženie technológie.

Príklady a spôsoby použitia pre odizolovanie strojov, klimat. jednotiek, bojlerov
obr.1 Príklady a spôsoby použitia pre odizolovanie strojov, klimat. jednotiek, bojlerov...

Odizolovanie budov

V prípade, že nie je možné eliminovať zdroj vibrácií, ale je potrebné zabezpečiť odizolovanie napr. celej sústavy stavby, Vám na základe podkladov môžeme ponúknuť komplexné riešenie s rôznymi technickými variantami pre Sylomer®, aj v tomto prípade. Podobne je možné odzizolovať aj časti stavebných konštrukcií (napr. schodísk, podláh, stien a pod.) voči hluku.

Príklady a spôsoby použitia pre odizolovanie budov – plošné, pásové a bodové
obr.2 Príklady a spôsoby použitia pre odizolovanie budov – plošné, pásové a bodové

Touto technológiou boli realizované stavby menšieho i vačšieho rozsahu po celom svete, napr.:

  • Priemyselné použitie napr. klimatizačné jednotky: Hotel Forum Bratislava, VW crash test zariadenie
  • Vysokorýchlostné, hlavné a ľahké žel. dráhy: Hanover – Berlin, Hanover – Würzburg, Cologne – Frankfurt, Cologne - Rhine/Main, Madrid – Barcelona, Öresund-Link, rôzne žel. v Rakúsku, Korey, Švajčiarsku, v Nemecku, Nórsku
  • Metro: London Underground, Bangkok MRT, Hong Kong Metro, New Delhi Metro, New York Subway, Singapore Metro, Lyon Tram System, Budapest Subway, Nuremberg Underground
  • Budovy: Divadlo Barcelona, Hotely v Norimbergu, Mainzi, Mníchove... budovy v Štokholme...

Vážený obchodný partner v prípade akýchkoľvek otázok, či záujmu nás kontaktujte telefonicky, emailom alebo kontaktným formulárom. Tešíme sa na vzájomne prospešnú spoluprácu.